Müdür Yetkili Öğretmenler Artırımlı Ek Dersten Yararlanabilecekler Mi?
14.01.2018

Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapanlar artırımlı ek dersten (+4) yararlanabilecekler midir?

 

Kamu Görevlilerinin Geneline Ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali Ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 Ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşmenin Eğitim,Öğretim Ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Bölümünün 23. maddesinde

 

Madde 23- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin; 4 numaralı alt bendi uyarınca müdür ve müdür başyardımcılarına ödenmekte olan ek ders ücreti haftada 4 saat, 7 numaralı alt bendi uyarınca müdür yardımcılarına ödenmekte olan ek ders ücreti haftada 1 saat artırımlı uygulanır denilmektedir.

 

Toplu sözleşmenin ilgili maddesinde geçen 2006/11350 sayılı Kararın (MEB Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar) 10. maddesinin 1. fıkrasının (c) bendinin 4 numaralı alt bendinde

 

4) Diğer örgün ve yaygın eğitim kurumları ile azınlık okullarının müdür ve müdür başyardımcılarının haftada 20 saati ders niteliğinde yönetim görevi sayılır ve fiilen görev yapma karşılığında ek ders ücreti ödenir şeklinde geçmektedir.

 

Müdür yetkili öğretmenler ise aynı kararın 10. maddesinin 1. fıkrasının (ç) bendinde yer verilmiştir.

 

ç) Müdür yetkili öğretmenlerin yarıyıl ve yaz tatillerinde haftada 12 saati, ders yılı içerisinde ise haftada 3 saati ders niteliğinde yönetim görevi sayılır ve fiilen görev yapma karşılığında ek ders ücreti ödenir.

 

Toplu Sözleşmedeki hükme göre; ek derslere ilişkin kararın 10. maddesinin 1. fıkrasının c bendinin 4 ve 7 numaralı alt bentlerinde bahsi geçen idareciler arasında müdür yetkili öğretmenler yer almadığı için artırımlı ek derslerden yararlanamayacaklardır.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 14.01.2018 Güncellenme Tarihi: 2018-01-14 08:16:40  
İl Sınırları İçinde Gerçekleştirilecek Sosyal Etkinlikler İçin İzin Verme Yetkili Amir Ki
Tarih: 14.01.2018

İl sınırları içinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikler için (gezi, yarışma vb.) izin vermeye yetkili amir kimdir?... Devamı...

 

Doğuma Bağlı Olarak Ücretsiz İzin Kullanan Öğretmenlerin Derece/Kademe İlerlemesi Ne Zaman Y
Tarih: 14.01.2018

Doğuma bağlı olarak ücretsiz izin kullanan öğretmenlerin derece/kademe ilerlemesi ne zaman yapılır?... Devamı...

 

Müdür Yetkili Öğretmenler Artırımlı Ek Dersten Yararlanabilecekler Mi?
Tarih: 14.01.2018

Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapanlar artırımlı ek dersten (+4) yararlanabilecekler midir?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna Tabi Olmak İsteyenler İçin Gerekli Şartlar Ne
Tarih: 05.11.2017

KHK ile kadroya geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna tabi olmak isteyenler için gerekli şartlar nelerdir?... Devamı...

 

Okulda Kurulan Tören Komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram Tören Programlarını Erkene Alma Yetkisi Var
Tarih: 05.11.2017

Okulda kurulan tören komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram tören programlarını erkene alabilir mi?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
307 136103