KHK İle Kadroya Geçen Öğretmenlere Geriye Dönük İki Yıla Bir Kademe Verilir Mi?
24.09.2017

KHK ile kadroya geçen öğretmenlere geriye dönük iki yıla bir kademe verilir mi?

 

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 2011 yılında yayımlanan Mevzuat Bülteninde (İNTİBAK) konu ile ilgili şu açıklamaya yer verilmiştir:

 

Bilindiği gibi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 64 üncü maddesinin üçüncü fıkrası hükmünden yararlanmanın öncelikli şartı “atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre zorunlu atamaya tabi personel olmak” olduğundan, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar kapsamında sözleşmeli statüde istihdam edilmiş olan öğretmenlerimizin ise 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 72 nci maddesi gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere mecburi olarak sürekli görevle atanmalarından söz edilemeyeceğinden, bu süreleri için anılan fıkra hükmünden yararlandırılmalarına imkân bulunmamaktadır.

 

Bu açıklamada bahsi geçen 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 64. maddesinin 3. fıkrasında

 

72 nci madde gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere, mecburî olarak sürekli görevle atanan memurlardan kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. İki yıldan az süreler dikkate alınmaz denilmektedir.
 

Yukarıdaki hükümler doğrultusunda, 632 sayılı KHK ile kadroya geçen öğretmenlere, geçmişe dönük olarak iki yıla bir kademe verilmesi mümkün değildir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 24.09.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-09-24 10:53:25  
KHK İle Kadroya Geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna Tabi Olmak İsteyenler İçin Gerekli Şartlar Ne
Tarih: 05.11.2017

KHK ile kadroya geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna tabi olmak isteyenler için gerekli şartlar nelerdir?... Devamı...

 

Okulda Kurulan Tören Komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram Tören Programlarını Erkene Alma Yetkisi Var
Tarih: 05.11.2017

Okulda kurulan tören komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram tören programlarını erkene alabilir mi?... Devamı...

 

Velilerin Okula Giriş-Çıkışları İçin Kısıtlama Yapılır Mı?
Tarih: 08.10.2017

Velilerin okula giriş-çıkışlarında kısıtlama yapılır mı? Bu durumla ilgili düzenlemeye gidilir mi?... Devamı...

 

Bilimsel Toplantıya Katılan Öğretmenlere Harcırah Verilir Mi?
Tarih: 08.10.2017

Bilimsel toplantıya katılan öğretmenlere harcırah verilir mi? Verilirse şartı var mıdır?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçen Öğretmenlere Geriye Dönük İki Yıla Bir Kademe Verilir Mi?
Tarih: 24.09.2017

KHK ile kadroya geçen öğretmenlere geriye dönük iki yıla bir kademe verilir mi?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
186 95006