Normal Öğretim Yapılan Okullarda Ana Sınıfında İkili Eğitim Yapılıyorsa İdarecilerin Ek D
23.09.2017

Normal öğretim yapılan okullarda ana sınıfında ikili eğitim yapılıyorsa idarecilerin ek ders durumu nasıl olur?

 

2015 yılı Eğitim,Öğretim Ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşmenin 7. maddesinde

 

Madde 7- (1) 2006/11350 sayılı Kararın 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi uyarınca örgün ve yaygın eğitim kurumlarındaki yöneticilere ödenmekte olan ek ders ücreti, ikili öğretim yapan örgün eğitim kurumlarındaki yöneticilere ders yılı süresince haftada 2 saat artırımlı ödenir denilmektedir.

 

Ayrıca İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 13/02/2013 tarih ve 869/103490 sayılı EK DERS ÜCRETİ konulu yazılarının sonuç kısmında konu ile ilgili şu değerlendirmede bulunulmuştur:

 

Bu çerçevede, okul öncesi sınıflarında ikili öğretim yapıldığı belirtilen okulda görevli yöneticilerden ikili öğretime bağlı olarak okulda bulunmak durumunda olanların ek ders ücretlerinin, ders yılı süresince haftada 2 saat artırımlı ödenmesi gerektiği değerlendirilmektedir.

 

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda; normal öğretim yapılan okullarda ana sınıfında ikili öğretim yapılıyorsa, ikili öğretim yapılmasına bağlı olarak okulda bulunmak durumunda olan idarecilerin ek ders ücretleri haftada 2 saat artırımlı ödenmesi gerekmektedir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 23.09.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-09-23 13:20:32  
14 Haziran İdari Tatil Gününde Öğretmenlere Ek Ders Yazılır Mı?
Tarih: 26.05.2018

14 Haziran'da İdari Tatil Var. O Güne Ait Ek Ders Ödenecek Mi?... Devamı...

 

İl Sınırları İçinde Gerçekleştirilecek Sosyal Etkinlikler İçin İzin Verme Yetkili Amir Ki
Tarih: 14.01.2018

İl sınırları içinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikler için (gezi, yarışma vb.) izin vermeye yetkili amir kimdir?... Devamı...

 

Doğuma Bağlı Olarak Ücretsiz İzin Kullanan Öğretmenlerin Derece/Kademe İlerlemesi Ne Zaman Y
Tarih: 14.01.2018

Doğuma bağlı olarak ücretsiz izin kullanan öğretmenlerin derece/kademe ilerlemesi ne zaman yapılır?... Devamı...

 

Müdür Yetkili Öğretmenler Artırımlı Ek Dersten Yararlanabilecekler Mi?
Tarih: 14.01.2018

Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapanlar artırımlı ek dersten (+4) yararlanabilecekler midir?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna Tabi Olmak İsteyenler İçin Gerekli Şartlar Ne
Tarih: 05.11.2017

KHK ile kadroya geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna tabi olmak isteyenler için gerekli şartlar nelerdir?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
79 143534