Yönetici Görevlendirmelerinde İlave Puan Hangi Hallerde Eklenir?
24.07.2017

Yönetici görevlendirmelerinde ilave puan hangi hallerde eklenir?

 

Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin 18. maddesinin 3. fıkrasında

 

(3) Kurucu müdür olarak görev yapmış olanlardan kurucu müdür olarak görev yaptığı eğitim kurumuna müdür normu verildikten sonra yapılacak ilk müdür görevlendirmesinde müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlar ile müdürlükte dört yıllık görev süresini tamamlayanlardan hâlen müdür olarak görev yaptıkları eğitim kurumuna yeniden müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara, söz konusu eğitim kurumları ile sınırlı olmak üzere, bu maddenin birinci ve ikinci fıkralarına göre belirlenen puanlara dört puan daha ilave edilir

 

ve aynı yönetmeliğin 20. maddesinin 3. ve 4. fıkrasında

 

(3) Müdür başyardımcılığında dört yıllık görev süresini tamamlayanlardan hâlen müdür başyardımcısı olarak görev yaptıkları eğitim kurumuna yeniden müdür başyardımcısı olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara, söz konusu eğitim kurumları ile sınırlı olmak üzere, bu maddenin birinci fıkrasına göre belirlenen puanlara dört puan daha ilave edilir

 

(4) Müdür yardımcılığında dört yıllık görev süresini tamamlayanlardan hâlen müdür yardımcısı olarak görev yaptıkları eğitim kurumuna yeniden müdür yardımcısı olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara, söz konusu eğitim kurumları ile sınırlı olmak üzere, bu maddenin birinci fıkrasına göre belirlenen puanlara dört puan daha ilave edilir denilmektedir.

 

Müdür, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı görevlendirmelerinde puan aşağıdaki hallerde eklenir.

 

* Kurucu müdür olarak görev yapılan eğitim kurumuna müdür normu verildikten sonra yapılacak ilk müdür görevlendirmesinde müdür olarak görevlendirme isteğinde bulunma,

 

* Müdürlükte dört yıllık görev süresini tamamlandıktan sonra müdür olarak görev yapılan eğitim kurumuna yeniden müdür olarak görevlendirme isteğinde bulunma,

 

* Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığında dört yıllık görev süresini tamamladıktan sonra müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görev yapılan eğitim kurumuna yeniden müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirme isteğinde bulunma.

 

Mevzuattan anlaşılacağı üzere; ilave puan kendi okuluna ilk defa müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak görevlendirme isteğinde bulunanlara değil; yönetici olarak görev yaptığı eğitim kurumuna yeniden yönetici olarak görevlendirme isteğinde bulunanlara verilir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 24.07.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-07-24 19:37:49  
9-10 Haziran 2018 İdareci Ve Öğretmenlerin Ek Dersleri Nasıl Yazılacak?
Tarih: 21.06.2018

9-10 Haziran 2018 Cumartesi ve Pazar günleri İdareci Ve Öğretmenlerin Ek Dersleri Nasıl Yazılacak?... Devamı...

 

14 Haziran İdari Tatil Gününde Öğretmenlere Ek Ders Yazılır Mı?
Tarih: 26.05.2018

14 Haziran'da İdari Tatil Var. O Güne Ait Ek Ders Ödenecek Mi?... Devamı...

 

İl Sınırları İçinde Gerçekleştirilecek Sosyal Etkinlikler İçin İzin Verme Yetkili Amir Ki
Tarih: 14.01.2018

İl sınırları içinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikler için (gezi, yarışma vb.) izin vermeye yetkili amir kimdir?... Devamı...

 

Doğuma Bağlı Olarak Ücretsiz İzin Kullanan Öğretmenlerin Derece/Kademe İlerlemesi Ne Zaman Y
Tarih: 14.01.2018

Doğuma bağlı olarak ücretsiz izin kullanan öğretmenlerin derece/kademe ilerlemesi ne zaman yapılır?... Devamı...

 

Müdür Yetkili Öğretmenler Artırımlı Ek Dersten Yararlanabilecekler Mi?
Tarih: 14.01.2018

Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapanlar artırımlı ek dersten (+4) yararlanabilecekler midir?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
34 150607