Sınıf Öğretmenleri Bilim Ve Sanat Merkezinde Yönetici Olarak Görevlendirilebilir Mi?
16.07.2017

Bilim Ve Sanat Merkezinde yönetici olarak görevlendirilme şartları nelerdir?

 

2017 yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzunun "YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMELERİNDE DİKKATE ALINACAK HUSUSLAR" başlıklı 2.18 maddesinde

 

2.18. Öğretmenleri; seçme sınavı sonucuna göre atanan (güzel sanatlar lisesi, bilim ve sanat merkezleri ve spor liseleri vb.) eğitim kurumları yöneticiliklerine görevlendirmeler, daha önce bu eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev yaptıktan sonra ayrılanların ilgili mevzuatına göre başvurunun son günü itibariyle öğretmen olarak atanma şartlarını taşıyanlar ile seçme sınavında başarılı olanlar ve atananlar arasından yapılacaktır denilmektedir.

 

Kılavuzdaki madde dikkate alındığında Bilim Ve Sanat Merkezinde yönetici görevlendirmelerinde

* Daha önce bu eğitim kurumlarında öğretmen olup ayrılanlardan başvurunun son günü itibariyle bu merkezlere öğretmen olarak atanma şartlarını taşıyanlar

*Seçme sınavında başarılı olanlar ve atananlar

arasından görevlendirmeler yapılacağı görülmektedir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 16.07.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-07-16 23:01:13  
İl Sınırları İçinde Gerçekleştirilecek Sosyal Etkinlikler İçin İzin Verme Yetkili Amir Ki
Tarih: 14.01.2018

İl sınırları içinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikler için (gezi, yarışma vb.) izin vermeye yetkili amir kimdir?... Devamı...

 

Doğuma Bağlı Olarak Ücretsiz İzin Kullanan Öğretmenlerin Derece/Kademe İlerlemesi Ne Zaman Y
Tarih: 14.01.2018

Doğuma bağlı olarak ücretsiz izin kullanan öğretmenlerin derece/kademe ilerlemesi ne zaman yapılır?... Devamı...

 

Müdür Yetkili Öğretmenler Artırımlı Ek Dersten Yararlanabilecekler Mi?
Tarih: 14.01.2018

Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapanlar artırımlı ek dersten (+4) yararlanabilecekler midir?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna Tabi Olmak İsteyenler İçin Gerekli Şartlar Ne
Tarih: 05.11.2017

KHK ile kadroya geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna tabi olmak isteyenler için gerekli şartlar nelerdir?... Devamı...

 

Okulda Kurulan Tören Komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram Tören Programlarını Erkene Alma Yetkisi Var
Tarih: 05.11.2017

Okulda kurulan tören komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram tören programlarını erkene alabilir mi?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
73 129924