Müdür Yardımcılığından İstifa Eden Kendi İstediği Bir Okula Atanabilir Mi?
15.07.2017

Müdür Yardımcılığından istifa edip ayrılanlar, kendi istedikleri bir okula atanabilirler mi?

 

22.04.2017 tarih ve  30046 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile yürürlükten kaldırılan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin 32. maddesinin 1. fıkrasında yöneticilik görevinden istekleri üzerine ayrılanlara tercih ettikleri okullara öğretmen olarak atanabilme hakkı verilmişti.

 

MADDE 32 – (1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

 

Fakat yürürlüğe giren yeni yönetmeliğin 26. maddesinin 1. fıkrasında, yöneticilik görevinden istekleri üzerine ayrılanlar öncelikle okullarında alanlarında boş norm varsa ve istiyorlarsa görev yaptıkları okula; eğer kendi okullarında kalmak istemiyorlarsa kadrolarının bulunduğu il/ilçe içinde durumalrına uygun bir okula atanma düzenlemesi getirilmiştir.

 

MADDE 26 – (1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise kadrolarının bulunduğu ilçe/il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

 

Bu maddeden de anlaşılacağı üzere, istifa eden yönetici kendi okulunda kalmak istemiyorsa, kendi isteği dikkate alınmadan durumuna uygun bir okula atanabilecektir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 15.07.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-07-15 12:21:53  
Sınıf Öğretmenleri Bilim Ve Sanat Merkezinde Yönetici Olarak Görevlendirilebilir Mi?
Tarih: 16.07.2017

Bilim Ve Sanat Merkezinde yönetici olarak görevlendirilme şartları nelerdir?... Devamı...

 

Sağlık Mazeretinden Başvuru Yapabilmek İçin Hangi Şartların Oluşması Gerekir?
Tarih: 15.07.2017

Sağlık mazeretinden başvuru yapabilmek için hangi şartların oluşması gerekiyor?... Devamı...

 

Müdür Yardımcılığından İstifa Eden Kendi İstediği Bir Okula Atanabilir Mi?
Tarih: 15.07.2017

Müdür Yardımcılığından istifa edip ayrılanlar, kendi istedikleri bir okula atanabilirler mi?... Devamı...

 

TEOG Tercih Danışmanlığı Komisyonunda Olan Rehber Öğretmene Ücret Yazılır Mı?
Tarih: 15.07.2017

2017 yılı için TEOG tercih danışmanlığı komisyonunda olan Rehber Öğretmene ücret yazılır mı? Yazılırsa bu ücret nasıl hesaplanır?... Devamı...

 

Yönetici Olarak Görevlendirilebilmek İçin Kurumda Girebileceği Dersin Olması Zorunlu Mudur?
Tarih: 15.07.2017

Bir öğretmenin 4 yıl süreli yönetici görevlendirilebilmesi için kurumda mutlaka gireceği dersin olması gerekli midir?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
144 54567