Müdür Yardımcılığından İstifa Eden Kendi İstediği Bir Okula Atanabilir Mi?
15.07.2017

Müdür Yardımcılığından istifa edip ayrılanlar, kendi istedikleri bir okula atanabilirler mi?

 

22.04.2017 tarih ve  30046 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile yürürlükten kaldırılan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin 32. maddesinin 1. fıkrasında yöneticilik görevinden istekleri üzerine ayrılanlara tercih ettikleri okullara öğretmen olarak atanabilme hakkı verilmişti.

 

MADDE 32 – (1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

 

Fakat yürürlüğe giren yeni yönetmeliğin 26. maddesinin 1. fıkrasında, yöneticilik görevinden istekleri üzerine ayrılanlar öncelikle okullarında alanlarında boş norm varsa ve istiyorlarsa görev yaptıkları okula; eğer kendi okullarında kalmak istemiyorlarsa kadrolarının bulunduğu il/ilçe içinde durumalrına uygun bir okula atanma düzenlemesi getirilmiştir.

 

MADDE 26 – (1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise kadrolarının bulunduğu ilçe/il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

 

Bu maddeden de anlaşılacağı üzere, istifa eden yönetici kendi okulunda kalmak istemiyorsa, kendi isteği dikkate alınmadan durumuna uygun bir okula atanabilecektir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 15.07.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-07-15 12:21:53  
İl Sınırları İçinde Gerçekleştirilecek Sosyal Etkinlikler İçin İzin Verme Yetkili Amir Ki
Tarih: 14.01.2018

İl sınırları içinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikler için (gezi, yarışma vb.) izin vermeye yetkili amir kimdir?... Devamı...

 

Doğuma Bağlı Olarak Ücretsiz İzin Kullanan Öğretmenlerin Derece/Kademe İlerlemesi Ne Zaman Y
Tarih: 14.01.2018

Doğuma bağlı olarak ücretsiz izin kullanan öğretmenlerin derece/kademe ilerlemesi ne zaman yapılır?... Devamı...

 

Müdür Yetkili Öğretmenler Artırımlı Ek Dersten Yararlanabilecekler Mi?
Tarih: 14.01.2018

Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapanlar artırımlı ek dersten (+4) yararlanabilecekler midir?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna Tabi Olmak İsteyenler İçin Gerekli Şartlar Ne
Tarih: 05.11.2017

KHK ile kadroya geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna tabi olmak isteyenler için gerekli şartlar nelerdir?... Devamı...

 

Okulda Kurulan Tören Komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram Tören Programlarını Erkene Alma Yetkisi Var
Tarih: 05.11.2017

Okulda kurulan tören komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram tören programlarını erkene alabilir mi?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
73 129924