Müdür Yardımcılığından İstifa Eden Kendi İstediği Bir Okula Atanabilir Mi?
15.07.2017

Müdür Yardımcılığından istifa edip ayrılanlar, kendi istedikleri bir okula atanabilirler mi?

 

22.04.2017 tarih ve  30046 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği ile yürürlükten kaldırılan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin 32. maddesinin 1. fıkrasında yöneticilik görevinden istekleri üzerine ayrılanlara tercih ettikleri okullara öğretmen olarak atanabilme hakkı verilmişti.

 

MADDE 32 – (1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

 

Fakat yürürlüğe giren yeni yönetmeliğin 26. maddesinin 1. fıkrasında, yöneticilik görevinden istekleri üzerine ayrılanlar öncelikle okullarında alanlarında boş norm varsa ve istiyorlarsa görev yaptıkları okula; eğer kendi okullarında kalmak istemiyorlarsa kadrolarının bulunduğu il/ilçe içinde durumalrına uygun bir okula atanma düzenlemesi getirilmiştir.

 

MADDE 26 – (1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise kadrolarının bulunduğu ilçe/il içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

 

Bu maddeden de anlaşılacağı üzere, istifa eden yönetici kendi okulunda kalmak istemiyorsa, kendi isteği dikkate alınmadan durumuna uygun bir okula atanabilecektir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 15.07.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-07-15 12:21:53  
KHK İle Kadroya Geçen Öğretmenlere Geriye Dönük İki Yıla Bir Kademe Verilir Mi?
Tarih: 24.09.2017

KHK ile kadroya geçen öğretmenlere geriye dönük iki yıla bir kademe verilir mi?... Devamı...

 

Normal Öğretim Yapılan Okullarda Ana Sınıfında İkili Eğitim Yapılıyorsa İdarecilerin Ek D
Tarih: 23.09.2017

Normal öğretim yapılan okullarda ana sınıfında ikili eğitim yapılıyorsa idarecilerin ek ders durumu nasıl olur?... Devamı...

 

Yenilenen Öğretim Programları Hangi Sınıflarda Ve Derslerde Uygulanacak?
Tarih: 07.09.2017

İlkokullar için yenilenen öğretim programları hangi sınıflarda ve hangi derslerde uygulanacak?... Devamı...

 

Ders Yılı Dışındaki İdari İzinlerde Ek Ders Ücreti Ödemesi Yapılır Mı?
Tarih: 24.08.2017

* Ders yılı dışındaki idari izinlerde ek ders ödemesi yapılır mı? * Arefe gününde ek ders ücretlerinde kesinti yapılır mı?... Devamı...

 

Belirli Gün Ve Haftaların Tespiti Ve Dağılımı Nasıl Yapılır?
Tarih: 09.08.2017

Okulda kutlama veya anma programı yapılacak belirli gün ve haftaların tespit edilmesi ve dağıtımı nasıl yapılır?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
339 70564