TEOG Tercih Danışmanlığı Komisyonunda Olan Rehber Öğretmene Ücret Yazılır Mı?
15.07.2017

2017 yılı için TEOG tercih danışmanlığı komisyonunda olan Rehber Öğretmene ücret yazılır mı? Yazılırsa bu ücret nasıl hesaplanır?

 

Özel Eğitim Ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 24.03.2017 tarih ve E.3957585 sayılı yazılarında

 

Komisyonlarda görev alacak öğretmenlerin ek ders ücretlerinin ilgili Genelgenin 13. maddesi gereğince tahakkuk ettirilmesi denilmektedir.

 

Bahsi geçen ilgili genelge 2007/19 sayılı Ek Ders Ücreti konulu genelgedir. Bu genelgenin 13. maddesinde kurul ve komisyon üyeliği için ek ders ücreti ödemesinden şu şekilde bahsedilmektedir:

 

Kurul ve komisyon üyeliği görevi için ödenecek ek ders ücretinin yalnızca yarıyıl ve yaz tatilinde bu kapsamda yürütülen çalışma sınırlılığında olduğu dikkate alınarak, yarıyıl ve yaz tatili dışındaki kurul ve komisyon üyeliği görevi için ek ders ücreti ödenmeyecektir. Rehber öğretmenlerden öğrencilere bir üst öğrenime girmeleri yönünde rehberlikte bulunmak üzere yaz tatilinde görevlendirilenler bu kapsamda değerlendirilerek, fiilen yaptıkları bu kapsamdaki görevleri karşılığında her gün için 3 saat olmak üzere ek ders ücretinden yararlandırılacaktır.

 

TEOG Tercih Danışmanlığı komisyonunda (2017 yılı için) görevlendirilen Rehber Öğretmenlere fiilen görev yaptıkları her gün için 3 saat ek ders yazılması gerekmektedir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 15.07.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-07-15 12:01:14  
İl Sınırları İçinde Gerçekleştirilecek Sosyal Etkinlikler İçin İzin Verme Yetkili Amir Ki
Tarih: 14.01.2018

İl sınırları içinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikler için (gezi, yarışma vb.) izin vermeye yetkili amir kimdir?... Devamı...

 

Doğuma Bağlı Olarak Ücretsiz İzin Kullanan Öğretmenlerin Derece/Kademe İlerlemesi Ne Zaman Y
Tarih: 14.01.2018

Doğuma bağlı olarak ücretsiz izin kullanan öğretmenlerin derece/kademe ilerlemesi ne zaman yapılır?... Devamı...

 

Müdür Yetkili Öğretmenler Artırımlı Ek Dersten Yararlanabilecekler Mi?
Tarih: 14.01.2018

Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapanlar artırımlı ek dersten (+4) yararlanabilecekler midir?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna Tabi Olmak İsteyenler İçin Gerekli Şartlar Ne
Tarih: 05.11.2017

KHK ile kadroya geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna tabi olmak isteyenler için gerekli şartlar nelerdir?... Devamı...

 

Okulda Kurulan Tören Komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram Tören Programlarını Erkene Alma Yetkisi Var
Tarih: 05.11.2017

Okulda kurulan tören komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram tören programlarını erkene alabilir mi?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
102 115487