İdareci Olarak 4 Yıl Süre İle Görevlendirilenler Yıllık İzin Kullanabilir Mi?
02.07.2017

Eylül 2016'da yazılı sınav ile idareci olarak 4 yıllık süre ile görevlendirilenler 2017 yılında yıllık izin kullanabilir mi?

 

Devlet Memurları Kanununun 102. maddesinde

 

Devlet memurlarının yıllık izin süresi, hizmeti 1 yıldan on yıla kadar (On yıl dahil) olanlar için yirmi gün, hizmeti on yıldan fazla olanlar için 30 gündür. Zorunlu hallerde bu sürelere gidiş ve dönüş için en çok ikişer gün eklenebilir.

 

MEB İzin Yönergesinin 7. maddesinin 1. ve 6. fıkralarında

 

MADDE 7- (1) Öğretmen dışındaki memurlar, kendilerine ikinci görev olarak okul/kurum yöneticiliği verilenler ve yüz yüze eğitim yapılmayan eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerden hizmet süresi bir yıldan on yıla kadar (on yıl dâhil) olanların yıllık izin süreleri yirmi gün, on yıldan fazla olanların ise otuz gündür

 

(6) Diğer hizmet sınıflarına ait kadrolara atanan öğretmenlerden yarıyıl ve yaz tatilini kullanmış olanlara, o hizmet yılına ait yıllık izin verilmez. Bunlardan yarıyıl tatilini kullanmış ancak yaz tatilini kullanmamış olanlara, kullanabilecekleri yıllık izin süresinden yarıyıl tatiline ait süre düşülerek o yıl için kalan süre kadar izin kullandırılır denilmiştir.

 

Eylül 2016'da yazılı sınav ile idareci olarak 4 yıllık süre ile görevlendirilenler hizmet sınıfı değişmediği için (eğitim-öğretim)  2017 yılında yıllık izinlerini aşağıdaki sürelerde kullanabilirler.

1-10 yıl (10 dahil) hizmet süresi olanlar : 20 gün
11 ve üstü hizmet süresi olanlar : 30 gün

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 02.07.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-07-02 16:26:11  
Sınıf Öğretmenleri Bilim Ve Sanat Merkezinde Yönetici Olarak Görevlendirilebilir Mi?
Tarih: 16.07.2017

Bilim Ve Sanat Merkezinde yönetici olarak görevlendirilme şartları nelerdir?... Devamı...

 

Sağlık Mazeretinden Başvuru Yapabilmek İçin Hangi Şartların Oluşması Gerekir?
Tarih: 15.07.2017

Sağlık mazeretinden başvuru yapabilmek için hangi şartların oluşması gerekiyor?... Devamı...

 

Müdür Yardımcılığından İstifa Eden Kendi İstediği Bir Okula Atanabilir Mi?
Tarih: 15.07.2017

Müdür Yardımcılığından istifa edip ayrılanlar, kendi istedikleri bir okula atanabilirler mi?... Devamı...

 

TEOG Tercih Danışmanlığı Komisyonunda Olan Rehber Öğretmene Ücret Yazılır Mı?
Tarih: 15.07.2017

2017 yılı için TEOG tercih danışmanlığı komisyonunda olan Rehber Öğretmene ücret yazılır mı? Yazılırsa bu ücret nasıl hesaplanır?... Devamı...

 

Yönetici Olarak Görevlendirilebilmek İçin Kurumda Girebileceği Dersin Olması Zorunlu Mudur?
Tarih: 15.07.2017

Bir öğretmenin 4 yıl süreli yönetici görevlendirilebilmesi için kurumda mutlaka gireceği dersin olması gerekli midir?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
144 54567