İdarecilerin Yıllık İzin Sürelerine Yol Süresi De Eklenir Mi?
28.06.2017

İdarecilere de diğer memurlar gibi yıllık izinlerinde yol izni verilir mi?

 

Devlet Memurları Kanununun 102. maddesinde

 

Devlet memurlarının yıllık izin süresi, hizmeti 1 yıldan on yıla kadar (On yıl dahil) olanlar için yirmi gün, hizmeti on yıldan fazla olanlar için 30 gündür. Zorunlu hallerde bu sürelere gidiş ve dönüş için en çok ikişer gün eklenebilir

 

ve MEB İzin Yönergesinin 7. maddesinin 3. fıkrasında

 

(3) Yıllık izinlerini memuriyetlerinin bulunduğu yer dışında geçirecek olanların izin sürelerine, görev yeri ile iznin geçirileceği yerin uzaklığı dikkate alınarak ve zorunlu haller belirtilmek suretiyle izin vermeye yetkili amirlerince gidiş ve dönüş için en çok ikişer gün olmak üzere yol süresi eklenebilir denilmektedir.

 

İdarecilerin yıllık izin sürelerine görev yeri ile iznin geçirileceği yerin uzaklığı dikkate alınarak ve zorunlu haller belirtilmek şartıyla izin vermeye yetkili amirce (Okul Müdürü için İlçe Milli Eğitim Müdürü / Müdür Yardımcıları için Okul Müdürü) gidiş ve dönüş için en çok ikişer gün yol süresi eklenebilir.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 28.06.2017 Güncellenme Tarihi: 2017-06-28 18:53:50  
İl Sınırları İçinde Gerçekleştirilecek Sosyal Etkinlikler İçin İzin Verme Yetkili Amir Ki
Tarih: 14.01.2018

İl sınırları içinde gerçekleştirilecek sosyal etkinlikler için (gezi, yarışma vb.) izin vermeye yetkili amir kimdir?... Devamı...

 

Doğuma Bağlı Olarak Ücretsiz İzin Kullanan Öğretmenlerin Derece/Kademe İlerlemesi Ne Zaman Y
Tarih: 14.01.2018

Doğuma bağlı olarak ücretsiz izin kullanan öğretmenlerin derece/kademe ilerlemesi ne zaman yapılır?... Devamı...

 

Müdür Yetkili Öğretmenler Artırımlı Ek Dersten Yararlanabilecekler Mi?
Tarih: 14.01.2018

Müdür Yetkili Öğretmen olarak görev yapanlar artırımlı ek dersten (+4) yararlanabilecekler midir?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna Tabi Olmak İsteyenler İçin Gerekli Şartlar Ne
Tarih: 05.11.2017

KHK ile kadroya geçenlerden 5434 Sayılı Kanuna tabi olmak isteyenler için gerekli şartlar nelerdir?... Devamı...

 

Okulda Kurulan Tören Komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram Tören Programlarını Erkene Alma Yetkisi Var
Tarih: 05.11.2017

Okulda kurulan tören komitesi Ulusal Ve Resmi Bayram tören programlarını erkene alabilir mi?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
107 115492