İdari Veya Görevli İzinli Öğretmene Nöbet Ücreti Yazılır Mı?
01.07.2019

İdari izinli olan veya sosyal etkinlikler kapsamında görevli izinli olan idareci ve öğretmene nöbet ücreti yazılır mı?

 

Eğitim, Öğretim Ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşmenin 2. maddesinde

 

Madde 21- (1) Örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir

 

ve Personel Genel Müdürlüğünün 14.06.2019 tarih ve 869-E.11299830 sayılı Nöbet Görevi konulu yazılarının sonuç kısmında;

 

Nöbet görevi karşılığı ek ders ücreti ödemesinin nöbet görevinin fiilen yerine getirilmesi şartına  bağlanmış olduğundan, söz konusu okulda düzenlenen sosyal etkinlikler nedeniyle nöbet görevini yerine getiremeyen müdür yardımcısı ve öğretmenlerin nöbet görevini yapmış sayılamayacakları ve bu kapsamda fiilen yerine getiremedikleri nöbet görevleriyle ilgili herhangi bir ödeme yapılamayacağı mütalaa edilmektedir denilmektedir.

 

Yukarıdaki hükümler uyarınca; idari izinli olunan günlerde veya sosyal etkinlikler kapsamında görevli izinli idareci ve öğretmenlere fiilen getiremedikleri nöbet görevi kapsamında nöbet ücreti yazılamaz.

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 01.07.2019 Güncellenme Tarihi: 2019-07-01 18:27:59  
İdari Veya Görevli İzinli Öğretmene Nöbet Ücreti Yazılır Mı?
Tarih: 01.07.2019

İdari izinli olan veya sosyal etkinlikler kapsamında görevli izinli olan idareci ve öğretmene nöbet ücreti yazılır mı?... Devamı...

 

Bayram Haftası Ek Ders Nasıl Yazılmalıdır?
Tarih: 18.06.2019

Bayram Haftası (03-07 Haziran 2019) idarecilere, sınıf öğretmenlerine ve rehber öğretmenlere ek ders nasıl yazılmalıdır?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçen Öğretmenlere 8 Yıla 1 Kademe Uygulaması Ne Zaman Uygulanır?
Tarih: 07.06.2019

632 sayılı KHK ile kadroya geçen öğretmenlerden 8 yıl disiplin cezası almayanlara 1 kademe ilerlemesi uygulaması ne zaman uygulanır?... Devamı...

 

Seminer İçin Görevlendirilen Öğretmen Destek Eğitim Odası Ücretini Alabilir Mi?
Tarih: 30.12.2018

Seminer görevi olduğu için destek eğitim odasındaki çalışmasını yapamayan öğretmen destek eğitim odası ücretini alabilir mi?... Devamı...

 

6111 Sayılı Kanundan Önce Alınan Takdirnameler Üstün Başarı Belgesi Alımında Dikkate Alın
Tarih: 16.12.2018

25.02.2011 tarih ve 27857 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 6111 Sayılı Kanundan önce alınan Takdirname Belgeleri Üstün Başarı Belgesi alımında sayılır mı?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
25 292947