Seminer İçin Görevlendirilen Öğretmen Destek Eğitim Odası Ücretini Alabilir Mi?
30.12.2018

Seminer görevi olduğu için destek eğitim odasındaki çalışmasını yapamayan öğretmen destek eğitim odası ücretini alabilir mi?

 

MEB Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 16. maddesinin 1. fıkrasının a bendinde

 

a) Bakanlıkça veya verilen yetki uyarınca valiliklerce yurt içinde düzenlenen her türlü eğitsel gezi, konferans, kurs ve seminerlerde görevlendirilenler; fiilen yerine getirdikleri bu görevleri süresince, görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerini yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir hükmü yer almaktadır.

 

Ayrıca İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 20.12.2017 tarih ve 869-E.22010846 sayılı yazılarının sonuç kısmında

 

Bu hükümler çerçevesinde, hizmet içi eğitim kurs ve seminerlerde kursiyer olarak görevlendirilenlerin, ders dışı eğitim çalışmaları ile nöbet görevleri hariç olmak üzere, görevlendirildikleri tarihte kadrolarının bulunduğu kurumda kendilerine verilmiş ek ders görevleri varsa bu görevlerin yapmış sayılarak yalnızca buna ilişkin ek ders ücretinden yararlandırmalarının mümkün bulunduğu değerlendirilmektedir denilmektedir.

 

Yukarıdaki mevzuat bilgileri doğrultusunda; seminerde görev alan öğretmenlerin destek eğitim odasındaki görevlerini yapmış sayılarak ek ders ücretlerinin ödenmesi gerekmektedir.

 

İlgili yazı için aşağıdaki linki tıklayın.

 

http://www.ilkergedik.net/uploads/dokuman/EK%20DERS.pdf

Yazar: İlker GEDİK Eklenme Tarihi: 30.12.2018 Güncellenme Tarihi: 2018-12-30 22:08:34  
İdari Veya Görevli İzinli Öğretmene Nöbet Ücreti Yazılır Mı?
Tarih: 01.07.2019

İdari izinli olan veya sosyal etkinlikler kapsamında görevli izinli olan idareci ve öğretmene nöbet ücreti yazılır mı?... Devamı...

 

Bayram Haftası Ek Ders Nasıl Yazılmalıdır?
Tarih: 18.06.2019

Bayram Haftası (03-07 Haziran 2019) idarecilere, sınıf öğretmenlerine ve rehber öğretmenlere ek ders nasıl yazılmalıdır?... Devamı...

 

KHK İle Kadroya Geçen Öğretmenlere 8 Yıla 1 Kademe Uygulaması Ne Zaman Uygulanır?
Tarih: 07.06.2019

632 sayılı KHK ile kadroya geçen öğretmenlerden 8 yıl disiplin cezası almayanlara 1 kademe ilerlemesi uygulaması ne zaman uygulanır?... Devamı...

 

Seminer İçin Görevlendirilen Öğretmen Destek Eğitim Odası Ücretini Alabilir Mi?
Tarih: 30.12.2018

Seminer görevi olduğu için destek eğitim odasındaki çalışmasını yapamayan öğretmen destek eğitim odası ücretini alabilir mi?... Devamı...

 

6111 Sayılı Kanundan Önce Alınan Takdirnameler Üstün Başarı Belgesi Alımında Dikkate Alın
Tarih: 16.12.2018

25.02.2011 tarih ve 27857 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 6111 Sayılı Kanundan önce alınan Takdirname Belgeleri Üstün Başarı Belgesi alımında sayılır mı?... Devamı...

 

SON EKLENEN MEVZUATLAR
SON EKLENEN HABERLER
BAĞLANTILAR
Bugün ziyaretçi | Toplam ziyaretçi
113 274588